HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЛига Европа: Избран идеалниот тим за првото коло!

Лига Европа: Избран идеалниот тим за првото коло!

На официјалниот Твитер профил на УЕФА Лига Европа беше објавена фотографија од „идеалните 11“ од првото коло на ова натпреварување. Идеалниот тим е замислен да биде во формација од 4-3-3, а интересно е тоа што ниеден клуб нема повеќе од еден претставник.

Во прилог погледнете го тимот од 11 фудбалери кои прикажаа најмногу во првото коло Лига Европа според администраторите на сајтот на УЕФА.

ueltotwmd1

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com