HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЛиверпул доведува Пољак од Удинезе

Ливерпул доведува Пољак од Удинезе

Полскиот фудбалер Пјотр Зелински од следната сезона ќе го носи дресот на Ливерпул, пренесоа италијанските медиуми. Зелински штотуку завршената сезона во Серија А ја помина во дресот на Емполи како позајмен фудбалер од Удинизе. Според шпекулациите, Ливерпул и Удинезе постигнале договор, Па Зелински ќе ги засили редовите на Ливерпул во трансфер вреден 12 милиони фунти.

Според овие информации, младиот 21-годишен Зелински, на новиот тим би требало да му се приклучи веќе од среда. Полскиот везен фудбалер оваа сезона во дресот на Емполи одигра 35 наптевари, при тоа забележувајќи пет погодоци и шест асистенции.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com