HomeДЕНЕШНАСветЛејди Гага забранета во Кина по средбата со Далај Лама

Лејди Гага забранета во Кина по средбата со Далај Лама

Поп пејачката Лејди Гага по средбата со тибетантскиот лидер Далај Лама е целосно забранета во Кина каде повеќе не смее да одржува концерти. Да биде одлуката на кинеските власти уште поригоризна забранета е целосно и нејзината музика која ќе биде цензурирана на интернет платформите. Лејди Гага со Далај Лама разговараше за јогата, менталното здравје и обидот да се прочисти општеството од насилни акти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com