HomeАНТИСТРЕСШтосноЛеонардо Ди Каприо има двојник и на Олимпијадата

Леонардо Ди Каприо има двојник и на Олимпијадата

Интернет корисници ќе го претворат во вистински спорт наоѓањето на двојници на славниот актер Леонардо Ди Каприо. По неговиот руски двојник голема сличност со холивудската ѕвезда е пронајдена и во американскиот стрелач Брејди Елисон кој со тимот на САД го освои сребрениот медал, но најмногу ќе се прослави на социјалните мрежи со сличноста со Лео.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com