HomeФЕР ПЛЕЈКошаркаЛеле што направивме – Илиевски се враќа во Македонија

Леле што направивме – Илиевски се враќа во Македонија

Поранешниот македонски репрезентативец Владо Илиевски по 15 години повторно се врати во Македонија, потпишувајќи за екипата на Работнички. Изминатата сезона Илиевски настапуваше за италијанска Орландина, но по истекувањето на договорот стана слободен играч. Искусниот организатор на играта веќе неколку дена тренираше во „Градски Парк“ и се реши денес да потпише за нашиот најтрофеен кошаркарски клуб.

Така Марин Докузовски на располагање сега ќе има уште еден ветеран во своите редови и тоа како искусне по Ѓорѓи Чековски, Диме Тасовски, Димитар Мираковски, ростер со кој и тоа како Работнички сезонава ќе биде конкурентен тим.

mkd-282351

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com