HomeДЕНЕШНАПолитикаКуќен притвор за битолскиот градоначалник

Куќен притвор за битолскиот градоначалник

Куќен протвор за битолскиот градоначалник. По жалбите на специјалното јавно обвинителство, кривичниот совет му одреди куќен притвор на битолскиот градоначалник, Владимир Талевски. Тој не смее да го напушти домот, а неговото присуство ќе го проверуваат полицајци од битолската полиција. Талевски беше првоосомничен во случајот „Транспортер“.

СЈО бараше притвор, а неговите адвокати слобода по што и двете странки ја обжалија првичната одлука со која му беше одземен пасошот. Доцна попладневно кривичниот совет ја соопшти новата одлука куќен притвор за Талевски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com