HomeДЕНЕШНАРепубликаКучи: Да се солидаризираме и да бидеме едно во вакви моменти

Кучи: Да се солидаризираме и да бидеме едно во вакви моменти

Министерот за економија Дритон Кучи беше излезен со екипите за спасување во општина Гази Баба во најкритичните населени места кои беа погодени од невремето со силни врнежи од дожд и насипи од кал и шут. Тој повика на солидарност и заеднички да им се помогне на сите граѓани. Потенцираше ако нешто добро може да излезе од ова невреме тогаш тоа е сплотеноста.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com