HomeФЕР ПЛЕЈФудбалКуртоа: Не знам колку долго ќе останам во Челси

Куртоа: Не знам колку долго ќе останам во Челси

Првиот голман на Челси не е сигурен каква ќе биде неговата иднина. Тибо Куртоа уште во 2011 година стана фудбалер на Челси, но три сезони помина на позајмица во Атлетико Мадрид. „Тешко е да се каже каде ќе ја завршам кариерата Милам дека нема да ја завршам во Челси“, изјави Куртоа и Додаде:

„Нема ниту еден клуб кој го фаворизирам. Во Шпанија ги следев Реал Мадрид и Барселона, во Германија Реал Мадрид и Дортмунд, а во Англија Арсенал, Јунајтед и Челси, додека во Италија Милан и Јувентус. Сепак, ниту еден од ови клубови не би го издвоил како свој фаворит, а секогаш би сакал да бранам за такви клубови“, истакна Куртоа.

Куртоа со Челси ја освои Премиер лигата и Лига купот, но наредната сезона нема да игра во Европските натпреварувања.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com