HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКумановец на техно забава во Миравци приведен со ЛСД

Кумановец на техно забава во Миравци приведен со ЛСД

Гевгелиската полиција приведе 27 годишен кумановец на забава во селото Миравци со опојна дрога ЛСД и против него е поднесена пријава за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, прекурсори и психотропни супстанци. Полицијата од Гевгелија вршела рација на забавите кои се организираат во Миравци „ловејќи“ дилери или пак луѓе кои консумираат дрога.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com