HomeРЕФЛЕКТОРФилмКритичарите оценија, ова се најдобрите серии во 2016 година!

Критичарите оценија, ова се најдобрите серии во 2016 година!

Здружението на телевизиски критичари во САД ги објави победниците на 32 „TCA“ награди. Секоја година група на ТВ критичари од најугледните медиуми, номинира и гласа серии и актери кои нудат најдобра забава преку малите екрани. Оваа година, првото место го освои серијата „The People v. O.J. Simpson: American Crime Story“, но беа прогласени и победници во многу други категории.

Во продолжение ви ја претставуваме комплетната листа:

Серија на годината: “The People v. O.J. Simpson: American Crime Story” (FX)

Други номинирани:

“The Americans” (FX)
“Fargo” (FX)
“Game of thrones” (HBO)
“Making a Murderer” (Netflix)
“Mr. Robot” (USA Network)
“UnREAL” (Lifetime)

Најдобра телевизиска драма: “The Americans” (FX)

Други номинирани:

“Better Call Saul” (AMC)
“Game of thrones” (HBO)
“The Leftovers” (HBO)
“Mr. Robot” (USA Network)
“UnREAL” (Lifetime)

Најдобра комедија: “Black-ish” (ABC)

Други номинирани:

“Crazy Ex-Girlfriend” (The CW)
“Master of None” (Netflix)
“Silicon Valley” (HBO)
“Veep” (HBO)
“You’re The Worst” (FXX)

Најдобра нова серија: “Mr. Robot” (USA Network)“

Други номинирани:

“Crazy Ex-Girlfriend” (The CW)
“Marvel’s Jessica Jones” (Netflix)
“Master of None” (Netflix)
“Underground” (WGN America)
“UnREAL” (Lifetime)

Најдобар ријалити/документарна програма: “Making a Murderer” (Netflix)

Други номинирани:

“I Am Cait” (E!)
“The Circus: Inside the Greatest Political Show on Earth” (Showtime)
“The Great British Baking Show” (PBS)
“MasterChef Junior” (Fox)
“Survivor Cambodia: Second Chance” (CBS)

Програма за млади: “Daniel Tiger’s Neighborhood” (PBS)

Други номинирани:

“Doc McStuffins” (Disney Junior)
“Nature Cat” (PBS)
“Odd Squad” (PBS)
“Sofia The First” (Disney Junior)

Најдобар актер/актерка во филмскиот серијал: Сара Полсон, “The People V. O.J. Simpson” (FX)

Други номинирани:

Брајан Кренстон, “All The Way” (HBO
Реми Малек, “Mr. Robot” (USA Network)
Кери Расел, The Americans” (FX)
Кортни В. Ванс, “The People v. O.J. Simpson: American Crime Story” (FX)

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com