HomeГИГА БАЈТСмартфонКристијано Роналдо ќе „напаѓа“ за ZTE Nubia

Кристијано Роналдо ќе „напаѓа“ за ZTE Nubia

ZTE преку нивниот луксузен бренд Nubia наскоро ќе промовира нов смартфон Z11 Max Pro, а главно заштитно лице ќе биде светскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо.

Од ZTE Nubia Z11 Max Pro очекуваме доста моќни перформанси обезбедени преку 6 инчен HD дисплеј, осум-јадрен процесор, 4 GB RAM, 64 GB меморија, 16 мегапикселна камера и батерија со капацитет од 4000 mAh.

Промоцијата на ZTE Nubia Z11 Max Pro е закажана за 7 јуни идентично како и бројот на дресот на Кристијано Роналдо, па наскоро следете не за повеќе детали.

Извор: telefoni.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com