HomeФЕР ПЛЕЈФудбалКристијано Роналдо се „почасти“ со Bugatty Veyron за европската титула

Кристијано Роналдо се „почасти“ со Bugatty Veyron за европската титула

Кристијано Роналдо е на заслужен одмор по напорната сезона во која ги освои Лигата на шампионите и Европското фудбалско првенство, па редно е и да се почасти со ново возило. Овој пат, фудбалскиот милионер го купи луксузниот Bugatty Veyron кој вреди неколку милиони евра, но треба да биде внимателен за да не го скрши како скапото Ferrari.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com