HomeДЕНЕШНАСветКристијано Роналдо го честита Курбан Бајрам

Кристијано Роналдо го честита Курбан Бајрам

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо им го честита на муслиманите големиот празник Курбан Бајрам со желби да го поминат во мир и благослов. Португалскиот ас е познат и по својот хуман ангажман во Палестина и неодамнешната посета на Мороко каде со својот син се сликаше во традиционална арапска носија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com