HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКривичен прогон за камионџија кој шверцувал шеесетина мигранти

Кривичен прогон за камионџија кој шверцувал шеесетина мигранти

Возач на камион си заработи кривична пријава за шверцување на мигранти за што во своето возило создал соодветен простор под шасијата како и посебен влез. Во близина на граничниот премин Богородица тој качил 69 мигранти за што му е одреден и притвор од 30 дена. Шверцот на мигранти зачести откако беше донесена одлуката за затворање на Балканската рута.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com