HomeДЕНЕШНАСветКран се урна на градилиште во Тел Авив, работници останаа под урнатините

Кран се урна на градилиште во Тел Авив, работници останаа под урнатините

Над 30 луѓе се повредени денеска при уривање на кран врз објект во изградба во североисточниот дел на Тел Авив.

По паѓањето на кранот врз зградата, таа целосно се урнала.

Под урнатините на зградата, која била наменета за катна гаража, можно е да има уште настрадани лица. Засега не е позната судбината на околу 15 лица.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com