HomeФЕР ПЛЕЈФудбал„Кралот на лавовите“ донесе одлука, пристигнува во Премиер лигата!

„Кралот на лавовите“ донесе одлука, пристигнува во Премиер лигата!

Свонси пронајде напаѓач за следната сезона. После продажбата на Едер, заминувањата на Палоски и Гомиш, на Свонси му е потребен нов напаѓач. Се зборуваше дека Андре Ају ќе замине во Вест Хем, но од тоа нема ништо. Велшаните сакаат Африканецот да го спојат во нападот со Фернандо Љоренте од Севиља. Се чини дека џинот од Баскија кончено се одлучил, а во Севиља немаат ништо против да го напушти клубот.

Се шпекулираше дека би можел назад во Јувентус, понудата на Свонси била разгледувана неколку недели, сега работите се промениле, па „Кралот на лавовите“ како што го нарекуваа своевремено додека играше во Билбао ќе оди во Англија. Медиумите пренесуваат дека сега е постигнат договор меѓу Севиља и Свонси, па останува на самиот напаѓач да ја донесе одлуката.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com