HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКрадци од Бугарија „оперираат“ низ Скопје

Крадци од Бугарија „оперираат“ низ Скопје

Полицијата уапси две жени од Бугарија кои биле фатени како крадат од патник во градски автобус од страна на полицаец во цивилка кој ги забележал. Од МВР за МИНА соопштуваат дека во Скопје оперираат повеќе групи на крадци кои имаат вешти методи за ограбување на жртвите.

skopje nevreme avtobus

Најчесто се присутни во градските автобуси кога има голема гужва, а крадат паричници и низ трговските центри и пазарите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com