HomeФЕР ПЛЕЈФудбалКој фудбалер и кој фудбалски клуб се најобожувани на Facebook?

Кој фудбалер и кој фудбалски клуб се најобожувани на Facebook?

Со 93,566,067 фанови Барселона ја има најдобрата фан страница на Facebook, пред Реал Мадрид кој ги следи во Примера и е на второто место зад нив со 90,869,753 фанови. Најпопуларен клуб од Премиер лигата е Манчестер Јунајтед со 69,730,536 лајкови. Интересно е што Кристијано Роналдо иако доаѓа од Реал Мадрид со 112,873,706 фанови е убедливо најпопуларен спортист на планетата според Facebook и е подобар од Лео Меси кој има „само“ 85,884,143 следбеници. Пензионираниот Бекам се уште добро ја одржува славата и е интернационално следен од 54,681,345 фанови.

fc barcelona fb

Кој е вашиот омилен фудбалски клуб и дали ги следите неговите активности на социјалната мрежа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com