HomeРЕФЛЕКТОРФилмКоја е најплатената актерка на светот?

Која е најплатената актерка на светот?

Според овогодинешната листа на магазинот „Форбс“, Џенифер Лоренс, со 46 милиони долари заработка е најплатената актерка на светот во изминатата година. Лоренс веќе две години по ред ја добива титулата најплатена актерка во светот. На второто место е Мелиса Макарти, јунакот од филмот „Шпион“ која заработи 33 милиони долари, додека трета е Скарлет Јохансон со 25 милиони долари.

20590241457bc8a6bd6894552434077_v4_big

Вкупни, 10 најплатени актерки во изминатата година, од 1 јуни 2015 до 1 јуни 2016 година, заработиле 205 милиони долари.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com