HomeДЕНЕШНАПолитикаКоце со црево го миеше плоштадот, Коневски му даваше поддршка

Коце со црево го миеше плоштадот, Коневски му даваше поддршка

Градоначалникот очигледно лично си го сфати боењето на плоштадот во црвена боја која демонстрантите од Шарената револуција порачаа дека ја симболизира жртвата на младиот Нешковски.

koce i konevski cistat plostad

Затоа Коце Трајановски учествуваше во чистењето на бојата и со црево го миеше плочникот, помогнат од уште еден градоначалник Ивица Коневски од општина Аеродром со стандардниот „поглед во празно“ посочувајќи нешто со рацете, најверојатно објаснувајќи како да го држи шмркот кон фрлената боја.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com