HomeДЕНЕШНАПолитикаКотевски чека ДУИ да одговори дали има сценарио или не

Котевски чека ДУИ да одговори дали има сценарио или не

Иво Котевски, директорот на центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ на прашања на медиумите дали одлуката на ДУИ да се повлече од влада е заедничко сценарио на двете партии на власт посочи дека за таа теорија одговор треба да дадат „интегративците“. ВМРО нема да ја коментира одлуката на ДУИ и ако има потреба ќе се произнесат подоцна, е ставот на Котевски.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com