HomeДЕНЕШНАРегионКосовска група обвинета за финансирање на тероризам

Косовска група обвинета за финансирање на тероризам

Косовското Специјално јавно обвинителство покрена обвиненија против 14 лица осомничени за формирање криминална организација, која имала цел да собира средства за финансирање на тероризам, а 14-те осомничени исто така се обвинети и за перење пари, јави МИА. Не е наведено за каков вид на терористички активности обвинетите ги прибирале средства, но познато е дека тоа го вршеле на принцип на лихварство и закани.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com