HomeДЕНЕШНАПолитикаКонтра протести во Велес- се бараат избори на 5-ти јуни

Контра протести во Велес- се бараат избори на 5-ти јуни

veles-gdom-190ГДОМ вечерва организира собири на граѓани кои стојат на ставот дека изборите на 5-ти јуби треба да се одржат. Освен во овие градови контра-протести се организираат и во Кочани, Прилеп и Битола.  Протестите организирани од страна на Граѓанското движење за одбрана на Македонија се мирни, се пејат патриотски песни и се испраќаат историски пораки.

velesani-gdom

veles-gdom191

veles-4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com