HomeФЕР ПЛЕЈФудбалКоломубиецот понуден на Манчестер Јунајтед

Коломубиецот понуден на Манчестер Јунајтед

Како што пишуваат медиумите во Англија Реал Мадрид му го понудил Колумбиецот Хамес Родригез на Манчестер Јунајтед. Се очекува колумбискиот репрезентативец да го напушти „Сантијаго Бернабеу“ во летниот трансфер прозорец, бидејќи неговата форма бележи голем пад. Реал Мадрид бара 60 милиони евра за негов трансфер, иако пред две сезони плати 20 милиони евра повеќе на Монако, за да го привлече.

Сумата нема да е никаков проблем за „црвените ѓаволи“ и се очекува официјалните преговори за трансферот да започнат наскоро.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com