HomeАНТИСТРЕСХороскопКои се најдобрите љубовници во хороскопот?

Кои се најдобрите љубовници во хороскопот?

Ако се во врска со некој од овие хороскопски знаци, тогаш навистина имате среќа, ова се најдобрите љубовници во хороскопот. Проверете дали сте и вие меѓу нив?

Овен
Овните имаат неверојатна енергија со која што освојуваат, но се премногу нетрпеливи и понекогаш себични во водењето љубов. Од друга страна, мошне се страствени и сексот со нив секогаш е за паметење. Како да ги заведете: Со овните не треба да бидете срамежливи, слободно покажете иницијатива. Бидете непредвидливи, заљтоа што тие лесно го губат интересот и брзо се заситуваат.

Бик
Важи за најмажествен знак во хороскопот. Има силен љубовен нагон и постојана потреба за секс. Тие се големи хедонисти. Биковите во водењето љубов уживаат долго, често и во целост се предадени. Како да ги заведете: Биковите се сензуални и веднаш го забележуваат мирисот, чистата и мека кожа и свежиот здив кај соговорникот, а го освојува нежноста.

Лав
Страствените Лавови се неверојатно самоуверени и можни во креветот. Преземаат иницијатива и на партнерот му го подаруваат вниманието што го заслужува, но истото го очекуваат и од другата страна. Како да го заведете: За да го заведете, во исто време треба да бидете нежни и страствени и да не заборавите да го фалите.

Девица
На Девиците уживањето на партнерот им е на прво место. Иако на површината изгледаат мирни и сталожени, под нивната кожа се крие огромна сензуалност и страст.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com