HomeФЕР ПЛЕЈФудбалКлоп пронајде лев бек!

Клоп пронајде лев бек!

Одлична идеја, Германецот не се откажува од својот план да продолжи да афимира млади фудбалери! Џетро Вилијамс е новата мета на Ливерпул. Одличниот лев бек на холандскиот шампион ПСВ Ајндховен немаше среќа со повредите последните неколку сезони после одличните партии кои ги пружи на Мундијалот во Бразил.

Сепак, се опорави од повредите, неговите партии не останаа заборавени, а Клоп испрати понуда вредна 17 милиони евра за холандскиот репрезентативец.

1025519_640

Останува да ја видиме реакцијата на ПСВ кои го сметаат Вилијамс за лидер на екипата, а има само 22 години. За потсетување, ова момче на неполни 18 години дебитираше за репрезентацијата, а овој чекор на Ливерпук покажува дека Клоп нема доверба во Морено.

Се зборуваше и за доаѓање на Матје од Барселона кој може да ги покрие позициите централен дефанзивец и лев бек, но Вилијамс секако и поради годините, е подобра опција за „Црвените“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com