HomeДЕНЕШНАПолитикаКитаровиќ и Пахор одблиску ќе посведочат за бегалската криза на јужната граница

Китаровиќ и Пахор одблиску ќе посведочат за бегалската криза на јужната граница

Претседателот Ѓорге Иванов ги повика неговите колеги од Хрватска и Словенија, Колинда Габер Китаровиќ и Борут Пахор на дводвена посета во Македонија при што во вилата водно ќе одржат трилателарна претседателска средба, а потоа ќе ја посетатат и границата со Грција на граничната кота 59 од каде ќе може сами да посведочат за проблемите со кои земјата се соочува при бегалската криза.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com