HomeДЕНЕШНАСветКинескиот претседател бесен на богатите тинејџери

Кинескиот претседател бесен на богатите тинејџери

На социјалната мрежа „Инстаграм“ богатите тинејџери привлекуваат се повеќе внимание, што и е нивната цел, но тоа го забележал и кинескиот претседател Си Џинпинг, на кој воопшто не му се допаднало нивното однесување. Младите богати Кинези, кои себеси се нарекуваат „Втората богата генерација“ возат скапи автомобили, имаат приватни јахти и авиони, носат облека од неколку десетици илјади евра, а на излегување порачуваат прескапи пијалоци.

На властите во Кина воопшто не им се допаѓа ова однесување на младите, а претседателот Си Џинпинг го забрани појавувањето на младите во ријалити програми за и понатаму да не ја уништуваат јавноста.

Поголемиот дел од јавноста не го одобрува нивното однесување и смета дека овие богати Кинези никогаш не ја научиле вредноста на парите. Според соопштенијата од медиумите, многу од профилите на овие млади на социјалните мрежи веќе им се блокирани.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com