HomeДЕНЕШНАРепубликаКиднапирани две девојки во близина на Тетово

Киднапирани две девојки во близина на Тетово

 

СВР Тетово поднесе кривична пријава против лице од 27 гидини  од Косово  и против непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело противправно лишување од слобода. Во вторникот оклу 4 и 30 часот додека Д.М. (29) од Подгорица, Р. Црна Гора и К.Ц. (20) од Кичево излегувале од угостителски објект лоциран покрај патот за с. Брвеница, биле пресретнати од пријавените. На девојките им бле понудени 50 евра да  да отидат со нив во нивниот стан, а откако ги одбиле, насилно ги однеле во стан каде ги држеле заклучени обидувајќи се да извршат полови дејства врз нив – соопшти полицијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com