HomeДЕНЕШНАПолитикаКатица Јанева за утре најави нова прес – конференција

Катица Јанева за утре најави нова прес – конференција

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за утре најави нова прес-конференција.

Во соопштението испратено од кабинетот на Јанева стои: „Ве известуваме дека утре со почеток во 13,30 часот во просториите на ова Јавно обвинителство ќе се оддржи прес – конференција“.

Во соопштението не е наведено дали Јанева на оваа прес-конференција ќе го произнесе ставот на Специјалното јавно обвинителство во однос на вчерашната одлука на претседателот Ѓорѓе Иванов за „општата амнестија“ или ќе објави нов случај.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com