HomeДЕНЕШНАСветКатастрофа во Индија по уривање на патнички мост

Катастрофа во Индија по уривање на патнички мост

Најмалку 22 лица се водат за исчезнати по колабирањето на голем мост на автопатот Мумбај-Гоа во Индија, при што два или три автобуси со десетици патници излетаа во надојдената река Савитра.

Неколку часа од уривањето на мостот, што се случило ноќеска, спасувачите се уште во реката не ги пронашле возилата, ниту преживеани лица поради обилните дождови и непристапниот терен,

Мостот бил изграден во 1940 година и засега нема информации од властите дали била извршена инспекција за неговата статика.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com