HomeРЕФЛЕКТОРМузикаКание Вест му возврати на својот поранешен партнер

Кание Вест му возврати на својот поранешен партнер

Раперот Кание Вест остро возврати на критики на својот поранешен партнер, музичарот Кид Кади. Кид ги критикуваше „лажните музичари“ и ги наведе раперите Кание Вест и Дрејк. „Бев лојален на оние кои не беа лојални кон мене и тоа сега заврши. Сега сум јас вашата закана“, изјави Кади.

kid-kadi

Вест пред некој ден на концертот во Флорида го опомена Кади никогаш повеќе да не го споменува. Двајцата музичари ја започнаа соработката во 2008 година кога Кади потпиша договор со Вест и стана дел од неговата издавачка куќа „Г.О.О.Д“.

kanie-vest

Кади ја напуштил издавајчката куќа пред три години, што го повредило Вест. Кание тогаш изјави дека се чувствува многу „повредено“. „Јас те создадов“, наведе раперот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com