HomeРЕФЛЕКТОРМузикаКание Вест и Дрејк ги здружуваат силите!

Кание Вест и Дрејк ги здружуваат силите!

На втората вечер од канадскиот хип-хоп фестивал „ОVO, популарниот рапер изненадувачки му се приклучи на сцената на концертот на Кание Вест за подоцна да им ги откријат на обожавателите плановите за заедничка соработка. Американскиот рапер Кание Вест на сцената обелоденил дека заедно со Дрејк ќе снимат нов албум. „Торонот, имам прашање за вас“, и се обрати раперот на публиката.

„Дали сте подготвени за нов албум? Не зборувал за „Pablo“. Не зборувам за „Views“. Сакам сите да ве прашам- дали сте подготвени за овој албум?“, изјави Кание за време на концертот. Набргу после концертот на посебен твит на профилот на овој фестивал се потврди соработката меѓу овие двајца уметници. Меѓутоа, не беше прецизирано кога албумот ќе биде готово и дали снимањето воопшто започнало.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com