HomeДЕНЕШНАРепубликаКамиловски: Над 20 повредени од невремето, 7 задржани

Камиловски: Над 20 повредени од невремето, 7 задржани

До 10 часот на преглед се пријавиле 21 пациент, од кои 7 се хоспитализирани и задржани за понатамошно лејување на скопската клиника по страшното невреме, известуваат од градската болница.

– Ние сме екипирани и појачани со персонал и ја имаме потребната опрема за да одговориме на овие потреби. Би апелирал до граѓаните доколку немаат потреба да излегуваат на лизгави коловози, да не се изложуваат на ризик, посебно до постарата генерација, пренесе д-р Камиловски од болницата за хируршки болести „Св. Наум Охридски“.

Видео: ТВ Нова

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com