HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаКаменуван автобус во Скопје, скршена глава на тинејџер

Каменуван автобус во Скопје, скршена глава на тинејџер

Вчера нешто пред полноќ бил каменуван автобусот на ЈСП со број „50“ на постојката која се наоѓа на булевар Крсте Петков Мисирков кај хотел „Султан“ при што еден тинејџер бил удрен во главата. Тој веднаш е пренесен во болница о на Ургентниот центар му е укажана соодветна лекарска помош. Полицијата засега нема информации кој стои зад каменување на автобусот кој се движи од Автокоманда до центарот на градот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com