HomeРЕФЛЕКТОРМузикаКалвин Харис има нов планетарен хит!

Калвин Харис има нов планетарен хит!

Откако минатиот петок излезе спотот за неговата нова соработка со Ријана во песната „This Is What You Came For“, веќе денес излезе нова кратка снимка која треба да биде најава за неговата нова песна со Дизи Раскал. Дизи и Калвин последен пат соработуваа заедно пред осум години на песната „Dance Wiv Me“, која веднаш после излегувањето се најде на врвот на светските топ листи.

Новата песна се вика „Hype“, а авторите сега се надеваат дека и оваа песна како и претходната со Ријана ќе забележи огромен планетарен успех.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com