HomeДЕНЕШНАПолитикаКалашников невестата под истрага

Калашников невестата под истрага

Јавното обвинителство од Битола по допрен глас поведе истрага за популарната невеста која има слики од нејзината свадба со автоматска пушка калашников. Сомнежите беа дека оружјето е службено и злоупотребено од страна на невестата која Марија Ристовска-Калешковска од е неодамна вработена како секретарка на началникот на униформираната полиција во СВР Битола.

kalas tatko

На социјалните мрежи се појавија слики и од нејзиниот татко како со истата пушка има уловено срна со што се сомничи за прекршување на повеќе законски одредби. Според експертите пушката е формациска, а не ловџиска и со тоа се прекршува законот за поседување оружје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com