HomeАНТИСТРЕСШтосноКако изгледаат 90 години живот на кралицата Елизабета

Како изгледаат 90 години живот на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета IIНајславната Британка кралицата Елизабета II денес го прославува својот 90 роденден. Родена во 1926 година во Лондон, кралицата Елизабета застана на тронот на 25-годишна возраст по смртта на татко си, кралот Џорџ VI. Од минатата година таа официјално е британскиот монарх со најдолго владеење.Повеќе од 68 години е во брак со принцот Филип, во кого се заљубила кога имала само 13 години. Тие се родители на четири деца – принцот Чарлс, принцезата Ана, принцот Ендрју и принцот Едвард. Еве како изгледа нејзиниот живот низ форографии.

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Кралицата Елизабета II

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com