HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималните температури ќе се движат од 8 до 14 степени, а максималните од 22 до 27 степени. УВ=7

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, попладне со зголемена облачност и со услови за краткотраен дожд. Температури од 13 до 27° С.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com