HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја е можна изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, а максималните од 27 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во интервал од 17 до 32.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com