HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а дневната од 28 до 35 степени. Во Скопје слично време, сончево, потопло со мала облачност. Утринската температура ќе се спушти до 11 степени, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com