HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, наместа со повремени врнежи од дожд, а локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во вечерните часови врнежите ќе престанат, а во текот на денот и во попладневните часови ќе дува умерен и засилен ветер од северен правец долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 24 до 32 степени.

Во Скопје променливо облачно, посвежо и ветровито со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com