HomeДЕНЕШНАКакво време не очекува денеска?

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне 33 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com