HomeДЕНЕШНАКакви температури не очекуваат денеска?

Какви температури не очекуваат денеска?

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието. УВ-индексот ќе изнесува 9. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 31 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com