HomeДЕНЕШНАКакви температури не очекуваат денеска?

Какви температури не очекуваат денеска?

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 31 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Утринската темепеатура ќе достигне до 21, а дневната до 37 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com