HomeДЕНЕШНАПолитикаКуманово и Штип се приклучуваат на протестите

Куманово и Штип се приклучуваат на протестите

Утре Куманов и Штип ќе се приклучат кон протестите кои ја одбележаа минатава недела. „Одложете ги изборите, во спротивно бојкот!“ е поракта која штипјани и кумановчани утре ќе ја испратат до власта. Протестите ќе се одржат пред Основните судови . Од здружението „Протестирам“ изјавија дека ќе побараат оставка од претседателот Ѓорѓе Иванов.

„Исто така очекуваме повторно свикување на Собранието на Република Македонија и негова одлука за одложување на изборите на 5-ти јуни на неопределено време и ангажман за составување на преодна влада која ќе ги спроведе потребните реформи пред одржување на на кои било следни избори“, стои во објавата на „Протестирам“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com