HomeДЕНЕШНАИ денеска нестабилно време, очекувајте дожд и грмежи

И денеска нестабилно време, очекувајте дожд и грмежи

Времето денска ќе биде малку до умерено облачно, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ-индексот ќе изнесува 5. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.

Во Скопје умерено облачно, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 27 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com