HomeАНТИСТРЕСПатувањеИстражувањата покажаа: Ова се најскапите плажи во Европа

Истражувањата покажаа: Ова се најскапите плажи во Европа

Летувалиштето „Плаја ден боса“ во Ибица (Шпанија) е прогласен за најскапото летувалишта во Европа во месец август. Овие податоци ги презентираа француската туристичка агенција „Allovoyages“. Најевтината двокреветна соба таму сега е достапна за минимум 254 евра за вечер за хотел 3 ѕвезди.

najskapi plazi 1

По солената „Ибица“, на списокот се најдоа Позитано, село во регионот Амалфи во Италија (243 евра) и селото Оја на Санторини (242 евра).

najskapi plazi 2

Помеѓу десетте најскапи во Европа се и Формантера, Шпанија (240 евра), Сен Тропе, Франција (229 евра), Порто Серво, Италија (224 евра), Сент Ив, Англија (223 евра), Миконос, Грција (216 евра), Галиполи, Италија (213 евра), Порто Векио, Франција (204 евра).

najskapi plazi 3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com