HomeДЕНЕШНАПолитикаИрена Ристиќ со песна го означи почетокот на протестите

Ирена Ристиќ со песна го означи почетокот на протестите

Граѓаните денеска повторно излегоа да го искажат своето незадоволство. Секој ден, демонстрантите се со повеќе транспаренти. Денеска пред СЈО се појави и комичната водителка Ирена Ристиќ, позната по контра вестите и запеа песна која претходно имавме можност да ја слушнеме на интернет.

Пленумци исто така со моќна порака. Откако претходно денеска го поставија плакатот „Протестирам за да не емигрирам“, тие сега се појавија пред СЈО со импровизирани куфери. Ова треба да е доволно јасна порака за власта која упорно одбива да си замине.

репортер:Александар Драгановски

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com