HomeДЕНЕШНАПолитикаИнцидент на блокадата кај Соборен, навреди и провокации

Инцидент на блокадата кај Соборен, навреди и провокации

При блокадата на демонстрантите кај Соборниот храм дојде до инцидент откако едно лице со скутер се обиде да пројде преку нив, а притоа беа разменети навреди и провoкации. Еден од демонстрантите кој се туркаше го удри  возачот кој на социјалните медиуми го нарекуваат Крис. Останатите демонстранти се обидоа да ја смират кавгата по што возачот се повлече со својот скутер. На останатите блокади немаше инциденти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com